Reference

Výsledky a reference od pedagogů, podnikatelů, rodičů, i studentů

Mgr.Petra Ptáčková

Mgr.Petra Ptáčková

Pedagog, ZŠ Týniště nad Orlicí

Práce se Speak up cards je pro děti zábavná a zároveň přináší výsledky . Naprosto je vtáhne a zapomenou, že jako začátečníci opakují stále stejné otázky a odpovědi. Zapomenou, že se učí!!! Pracují nadšeně a zaujatě. Baví je být v roli učitele i v roli žáka. Dostanou se častěji ke slovu, protože mluví ve dvojicích. Tady se v praxi uplatňuje zlaté pravidlo, že člověk se nejlépe naučí to, co sám někoho učí. A také tu platí, že čím víc jazyk používáš, tím víc se naučíš mluvit.

Jak jsme se naučili svoji rodnou řeč? Pořád jsme mluvili, mluvili a mluvili a rodiče nám stále dokola opakovali slova, otázky a odpovědi. To je ono!!! Vždyť je to tak jednoduché!!!

Jak to vypadá po 14 dnech používání Wordesa a Speak up cards u žáků 3.ročníků, kteří se začali učit angličtinu v září 2021?

Po týdnu, po 3 hodinách aj ve kterých jsme použili karty Speak up – čísla + barvy  pokaždé na 15 min, všechny děti tzn. 34 dětí, s vyjímkou 4 dětí , z nichž 1 má výraznou SPU, další intelekt pod hranicí průměru, další dvě střední formu SPU, umí přečíst, se správnou výslovností otázky What number is it? a What colour is number 10 ? a odpovědět na ně celou větou It is number five. Number four is red, pink and white. To považuji za skvělý výsledek. Čtyři zmíněné děti se zapojují také s velkým zápalem, jen u nich předpokládám, že budou potřebovat víc času, jako v jiných předmětech.

Jaký přínos to má pro mě jako učitele?

Mám v rukou prostředek, který mi umožňuje efektivně, zábavně, s přesným výsledkem rozmluvit děti, které se chtějí naučit anglicky. A děti opravdu chtějí mluvit anglicky!!!! Ony se chtějí učit!!! Chtějí mluvit!!!  Jen jsem do dneška nenašla způsob , jak to zařídit. Teď už vím jak !!! Mám nástroj pro komunikaci v angličtině. Všechno už nezávisí jen na mě. Nejsem umluvená a frustrovaná.  Nekomunikuji už jen já a dítě, popřípadě děti. Mimochodem – to děti nebaví. Jak by mohlo? Ale děti mluví mezi sebou. Mívala jsem strach, že když je nechám mluvit ve dvojicích a nebudu mít možnost je kontrolovat, budou mluvit mezi sebou česky nebo budou dělat chyby. Ale to se neděje. Prostě to funguje! Mám radost a těším se na pokračování, na nové zkušenosti a hlavně na RADOST a ÚSPĚCH, který v tomto procesu zažíváme. Všichni.

Mgr.Michaela Mikulenková

Mgr.Michaela Mikulenková

Pedagog, ZŠ Lípa and Orlicí

Dnes jsem karty zařadila do hodiny čtení v malotřídním spoji 2. a 3. třída jako zábavné rozečtení po prázdninách. V minulých dnech se nám také velice osvědčily u nácviku čtení a porozumění čtenému textu při práci s ukrajinskými dětmi. Prostě sáhneme a hned máme plno námětů a nápadů k činnostem. Těším se já i děti, až vyzkoušíme s nimi něco dalšího. Velká pomoc je, že děti s pomůckou po chvilce zvládnou pracovat zcela samy, vzájemně si pomáhají a kontrolují. Učitel je pouze tichý pozorovatel a posluchač a může vnímat, jak se komu co daří číst a hlavně vymyslet odpověď…. odpovídat celou větou a ne jen jedním slovem. Během krátké chvíle přečtou mnoho vět a ještě si při tom užijí legraci.

Mgr. Eva Pěčková

Mgr. Eva Pěčková

První certifikovaný jazykový kouč v ČR, www.jazykovyexpert.cz

Vizuál:
Krásné a na oko poutavé obrázky doslova upoutají vaši pozornost. Dokonce děti sledovaly detaily a bavily se o nich – to byl také podnět k mluvení. Jinak to provedení je opravdu luxusní – tvrdost kartiček umožňuje to, že se o ně nemusíte bát. Navíc jsou však matné a na omak velmi příjemné, takže není problém s odrazy světla při zářivce. Navíc i ty barvy jsou krásné.

O obalu

Ten se opravdu povedl, mám ráda Dobble, protože má skvělý obal – a přesně to se vám povedlo s tím obalem na karty. Na druhou stranu je dost objemný – když jsem nosila karty s sebou, tak mi zabraly docela dost místa v tašce (oproti jiným kartičkám na mluvení, které jsem také zkoušela) Ale umím si představit, že bude i “přenosný obal”, pokud si bude chtít člověk vzít karty například do vlaku.

Metodika
Líbí se mi nápad s tím, že oba studenti vidí ten stejný obrázek, ale otázky jsou jiné! Takže každá karta – obrázek (trénování slovní zásoby) a 4 různé otázky, to je naprosto geniální nápad. Také je to velká pomoc pro učitele, kteří chtějí, aby jejich studenti více mluvili a procvičovali si jak slovní zásobu, tak gramatiku, pohotovost v odpovídání a přitom se vlastně připravovali i na
standardizované zkoušky.

Umím si představit, že si karty koupí i rodina, která chce připravovat studenta ke zkouškám, ale vůbec netuší, jak s ním mohou trénovat mluvení (takovou rodinu jednu ted mám, kteří opravdu neví, ale chtějí dopřát svému synovi přípravu na PET zkoušku) Věřím, že toto studenta daleko lépe připraví, zejména na část mluvení.

Určitě budu trénovat i jen popis samotného obrázku – dá se to například stopovat, kdy mu člověk dá nějaký čas (2 minuty) a on má obrázek popisovat bez zastavení – cílem je mluvit mluvit mluvit bez přerušení.

Samozřejmě za pomocí zpětné vazby se učí i gramatiku a v neposlední řadě slovní zásobu – takže je to zabití několik much jednou ranou.

Zkušenost dětí
Překvapilo mne velké nadšení a hlavně pohotovost, s níž karty používali. Mám velmi nesourodou třídu – kde jsou od úrovně A2 až po úroveň B2 – takže jsme mohli vyzkoušet všechny kartičky a opravdu je dobře rozdělená úroveň a šlo vidět, že si i studenti intuitivně vybírali karty podle úrovně a byli schopni na ně odpovídat.

Také vyžadování karty bylo milé “Paní učitelko, můžeme ty karty?” zejména od studentů, kteří jsou na té menší úrovni – je to pro ně příležitost mluvit – ale ne před učitelem, navíc tam mají i příklad a spolužák jim případně poradí.

Jelikož jsem měla většinou více jak 20 žáků, tak jediné, co mne vlastně trochu omezovalo, je hluk, který pak nastane ve třídě, když všichni mluví. Proto si myslím, že je lepší, pokud je skupina trochu menší.

Online použití – tam jsem zkoušela – a trochu to ztrácí to kouzlo, že tu kartu držím fyzicky v ruce a tím pádem se nedají hrát hry, které jsou doporučené – kdy mají všechny karty v komínku a tak. Také jsem rozdělila pro každou dvojici například 5 karet – aby mi to vyšlo – takže tam by šlo hrát tu SMART GAME Líbí se mi hra Cheat it game – jelikož nutí toho druhého opravdu poslouchat TIK TOK GAME – skvělý nápad- mohou si tak trénovat slovní zásobu takovým rychlým způsobem, děti dnes potřebují akci, rychlost (ne všichni, ale dost jich má velmi krátou pozornost).

Super je rozdělení do úrovní. Jinak je geniální, že začnou mluvit i ti žáci, kteří se normálně stydí – měla jsem na suplování jednu třídu, kde z nich něco dostat byl opravdu problém. Když se jim ale daly karty, tak se najednou osmělili a začali hrát a mluvit úplně všichni – takže určitě pro nesmělé děti je to skvělé.

Produkt je opravdu krásný, září z něho kvalita a péče a pozornost, kterou jste tomu dali. A opravdu klobouk dolů nad vší tou prací a tím časem.

Petra Kennedy

Synogic Solution s.r.o.

Minulý týden jsem měla možnost vyzkoušet testovací sadu karet se svými dětmi (2 a 4 roky), s dětmi své kamarádky (10 a 13 let) a s další známou (62 let).

Pro mé děti byl trénink s kartami velmi zábavný, přestože anglicky umí. Byla to pro nás hra, založená na komunikaci, přemýšlení a zábavě. Je naprostá pravda, že karty skutečně přináší osobnostní rozvoj od začátku, tedy už od nejmenších Superheroes určených dětem od 4 let. Záleží na tom, jak trénink pojmete – pokud trénujete čistě angličtinu, je to trénink angličtiny, ale když k tomu přidáte své otázky a jde víc do hloubky, vidíte, jak vaše děti přemýšlí a jak vnímají svět kolem sebe,
jak mají spoustu věcí perfektně srovnaných, i když jsou teprve ve školce.

Není to ale jenom o dětech, často se stane, že děti donutí přemýšlet i vás. Třeba když vám na otázku “When do you feel brave” odpoví “Aaaaaaaaall the time!”. Není to krásné? Že narozdíl od dospělých dítě
cítí odvahu pořád, nic ho nelimituje, nepochybuje o sobě, je připravené
na rozvoj kdykoli a kdekoli? Nebo když na otázku “Why is she cutting her hair?” odpoví “Because she has a lot of hair and she wants to give it to sick people who don’t have any hair so they can wear her hair and feel good about it. She’s okay because it will grow back soon.” Super od čtyřletého dítěte, že? Ještě někdo mi chce tvrdit, že malé děti jsou “na TO ještě moc malé”? Na co, na přemýšlení a utváření vlastního obrazu o světě? Na sdělování svých myšlenek? To určitě ne, stačí jim dát prostor a trochu důvěry.

Starší děti, které jsem zmiňovala na začátku, byly nadšené. Ze začátku
používaly hlavně ty typické fráze ze školy, jako např. “when I get back home I do my homework”, což všichni víme, že není pravda, protože ani my jsme to tak nedělali, že? Tak jsme přešli k realitě a mluvili třeba o počítačových hrách. Měla jste vidět, jak se Matýsek rozzářil, když jsem se ptala na hry; co ho na tom baví a o co tam vlastně jde. Uměl dokonce říct, co se na hraním her učí. Ten zlom mezi “školním” odpovídáním a
reálnou konverzací byl evidentní. Nejdřív “jen” odpovídal a soustředil se na gramatiku, ale když jsme začali řešit hry, s nadšením mluvil několik minut a neřešil jazyk, ale to co sděluje. Je to přesně tak, jak
říkáte – je důležité se zaměřit na to, co děti baví, na jejich život, otočit vzdělávání směrem k nim. Vždyť i tak komunikujeme my dospělí, ne? Mluvíme o tom, co je pro nás důležité, čím žijeme, co nás baví a
motivuje (nebo trápí), ne o věcech, které jsou sekundární a nemáme k nim žádný vztah. Vaše karty jsou v tomto úžasně univerzální; kterákoli karta se dá otočit do života toho konkrétního člověka a mnohem lépe ho motivovat k tomu, aby s vámi mluvil.

Můj třetí experiment byl se známou, která se učí anglicky, protože její děti žijí v zahraničí. I u ní bylo zřejmé zlepšení při použití karet. Soustředila se na otázky a obrázky, mnohem lépe udržovala oční kontakt a zlepšila se plynulost projevu. Byla zaměřená na to dané téma a najednou
neřešila, že se stydí, že dělá chyby. Odpovídala na otázky a sama se i ptala (aniž by viděla otázky na kartě). To byl hlavní posun, protože u úrovní A1-B1 má člověk tendenci spíše odpovídat a být pasivní. Ale o tom komunikace v reálném světě není. Komunikace je dialog a Vaše karty k dialogu účelně vybízí tím, že učí, jak se ptát (a že se vůbec máte ptát a zajímat se o druhé!). A to je jedna z největších přidaných hodnot karet – učí, jak komunikovat, ne jen odpovídat na otázky (a v případě dětí ve škole kolikrát po zbytek hodiny mlčet).

Šárko, co k tomu dodat? Děláte skvělou věc. Nejsou to “jen” nějaké další karty, které vás po pár minutách přestanou bavit. Je vidět, že v tom máte 20 let zkušeností s tréninkem angličtiny, že víte, co studenti potřebují, jak je motivovat, jak je rozvíjet a ukázat jim svět kolem. Není to jen o angličtině, ale pro mě hlavně o rozvoji spousty dalších
kompetencí (zejména komunikačních a společenských), o rozvoji osobnosti
a všech těch aha a wow momentech, ale i “počkej, nad tím musím popřemýšlet”.

Přála bych všem školám a rodičům, aby Vás objevili. Přinášíte neuvěřitelnou hodnotu, která může změnit svět. Nejen svět jednotlivců, ale celých škol a společnosti tím, že naučí děti přemýšlet jinak, povede
je k sebevědomému projevu a vědomí vlastní hodnoty, naučí je komunikovat
a zajímat se o sebe navzájem, umět se vyjádřit. A navíc v angličtině, která je už dnes vstupenkou do “velkého světa” a její důležitost bude samozřejmě dále stoupat.

Michaela Šerejchová

Michaela Šerejchová

Speciální pedagog, ZŠ Týniště nad Orlicí

Včera jsem si procvičovala slovíčka, mám z toho velkou radost. Včera jsem jim dávala text na čtení, abych zjistila, jak na tom moje skupina 3.-9. třída je. A super, půjde to krásně. Jak budu mít karty pro dys děti, tak je využiju i s ukrajinskými dětmi.

Michaela Votýpková

Michaela Votýpková

Majitelka firmy GEMMEDICAL s.r.o.

Na Speak Up cards mě překvapilo, že je to výuka na na jeden rok. Cenově jsou to jen necelé 2 000 Kč. Když moje děti navštěvovaly kurzy angličtiny, které nás na rok za jedno dítě vyšly na 5 600Kč, přitom ale nebyly v angličtině aktivní tak, aby uměly odpovídat s lehkostí a už vůbec netvořily otázky. Překvapila mě lehkost “výuky”, jde o zábavu pro nás pro všechny, díky které se rozmluvíme bez únavného biflování. Děti na začátku sice rozuměly otázkám, ale odpovídaly jednoslovně, po pár cvičení s lehkostí odpovídaly celou větou a byly velmi nadšené a samy od sebe chtějí “jít dělat angličtinu”. Teď jsme ve fázi, že mě nechtějí nechat ani přečíst ty otázky. A já je mohu po každé kartě pochválit, protože jim to tak jde!”

Jitka Zoderová

Jitka Zoderová

IKIGAI kouč

Spolupráce s Šárkou a její SPINTO® metodou je neskutečně efektivní, vzdělávající a zábavná. Stejně tak poznání skrz metodu Fascinate®, která mi přinesla nové pohledy a pojmenování sebe sama. Obě metody spolu se Šárkou, která je žena na svém pravém místě, mě posunuly skokově kupředu a já jsem si stoporocentně jistá, že z těchto zdrojů budu čerpat celý život. Šárko, děkuji a těším se na pokračování.

Michal Fiala

Michal Fiala

Messenger Marketing Expert

“Šárku jsem původně oslovil kvůli zlepšení své angličtiny. Po několika měsících spolupráce mohu říct, že obrovský progress v angličtine je jen přidaná hodnota k celkovým zkušenostem, které jsem prostřednictvím Šárky mentoringu získal. SPINTO® metoda je absolutní bomba. Než jsem potkal Šárku, byl jsem smířen s tím, že moje hlava je především na čísla a nikoliv na jazyky. Nyní mohu říct jen to, že je to o tom, jak si to sami nastavíte. Díky Šárko.”

Každý den o malý krok. V angličtině, plánování, prezentaci, byznysu a čemkoli dalším, co si pro daný týden vyberu. To je angličtina se Šárkou, která mě hrozně baví a přesně takhle dává smysl. Díky, Šárko! Keep going!”

Jindra Šulcová
patentová zástupkyně pro ochranné známky

Šárku jsem oslovil, protože nechci být “ten druhý”. Každý den se společně v angličtině bavíme o seberozvojových tématech, která mě zajímala. Například přednášku o úspěchu, či o řízení a motivaci týmu. Doporučuji!”

David Hradil
Majitel firmy ShopUp s.r.o.

Na schůzce s vlivným klientem jsem použil oné „odlišnosti“, abych ukázal svoji nejvyšší hodnotu. Věřím, že ono pomyslné udeření hřebíčku na hlavičku, naprostá otevřenost a autenticita nastavená od prvních minut jednání, pomohla překonat častou počáteční nedůvěru nebo vzájemné oťukávání. Těším se na další rozhovor se Šárkou, jak s výsledky dále naložit a kam všude je mohu aplikovat. Šárka i metoda How To Fascinate® naprosto předčila moje očekávání. Vřele doporučuju!

Jan Tihelka
VIP Consultant Partners Financial Services a.s.

Udělat si samotný test nestačí, takových jsem si už udělala spoustu a pak skončily v šuplíku. Se Šárkou je to jiné, vidí širší souvislosti a pomáhá pojmenovávat věci správnými slovy. Manuál, který jsem od ní dostala, bych mohla používat každý den. Šárka mi ukázala, že jde totiž napasovat na cokoliv, od zavedení nového výrobku do provozu, přes osobní branding až po přijímací pohovor, nebo obyčejnou mezilidskou komunikaci.“

Jitka Pavková
majitelka poboček Nutriadapt

Když jsem dostala možnost využít služeb Šárky, ani na chvíli jsem nezaváhala. Řekla jsem si, že by k běžné typologii MBTI nebo ke Gallup Strenght byla pěkným doplňkem. Co ale následovalo, bylo nad má očekávání. Konečně jsem pochopila, v čem se skrývá podstata mé osobnosti. Ihned jsem dokázala vyřešit některé komunikační bloky a začít na sobě ještě více pracovat. Díky Šárko, ráda doporučuji tvé služby dál.

Markéta Jílková
sociální sítě, web a mailing

Program How to fascinate mi pomohl v období hledání práce hned po škole. Tou dobou jsem měl za sebou už několik pohovorů, ze kterých jsem neměl úplně dobrý pocit. Jeho absolvování a podrobný rozbor s Šárkou mi pomohlo lépe si uvědomit mé silné a slabé stránky a tím se i u těchto pohovorů lépe “prodat“.”

Bc. Lukáš Tihelka
technik kontroly kvality

Každý jsme jiný, každý máme jiné předpoklady a každého z nás naplňuje nebo vysává něco jiného. How to Fascinate® mi pomohl si uvědomit, že z činností, které mě vysilují, si nemusím lámat hlavu. Občas jsem propadal nejistotě, že něco nezvládám, nebo že jsem divný, protože mě to úplně vyčerpává a ostatní to zvládají s nadšením. Nijak se neupínám na ten výsledek, člověk by měl mít nadhled, ale vždycky, když mi ty konkrétní činnosti začnou lézt krkem, nestresuju se a naopak se začnu smát a říkat si, že už bych to sakra měl někomu delegovat. Takže za mě určitě doporučuji, jen bych rád dodal, že test sám o sobě smysl dává, ale je to je jen test. Teprve až po spolupráci se Šárkou, to do sebe všechno zapadlo

Martin Hájek
majitel firmy MH Firm-Transport s.r.o.

Obdivujeme Vaši pozitivní energii, se kterou ke školení přistupujete. Nechybí Vám trpělivost k nám, což jsme velmi oceňovali. Upřímně jsme před tréninkem moc nepřemýšleli, co vše můžeme očekávat, ale překvapila nás až detailní pravdivost výsledků z testu. Uvědomili jsem si, jak nás mohou vnímat ostatní a že můžeme na své okolí působit i jinak, než si myslíme. Nyní chápeme více reakce okolí v některých životních situacích. Na základě tohoto školení můžeme více pochopit reakce okolí a přizpůsobit jim naši komunikaci. Zvýšila se nám sebedůvěra. Můžeme pracovat na svém vystupování k lidem. V práci půjdeme směrem, kterým vynikáme. V situacích, které nás vyčerpávají nebudeme příliš setrvávat, nebo plýtvat energií. Na základě 28 otázek došlo ke kompletnímu odhalení našich osobností a leadership dovedností, se kterými jsme se naprosto ztotožnili.

Lucie Peterová
Marketing Manager ve firmě DETECHA

Fascinate® je opravdu zajímavý nástroj, jak zjistit, jak vás vidí svět. Nevěděl jsem, co od něho úplně očekávat, ale pustil jsem se do toho. Za 5 minut jsem měl všech cca 28 otázek vyplněných a už jsem koukal na výsledek. Byl jsem překvapený, jak přesné výsledky to byly. Některé věci jsem se o sobě domníval, ale neuměl jsem je pojmenovatTo byl pro mě obrovský přínosZvědomit si vlastnosti, jak vás vidí svět a postupně se s tím učit pracovat.

David Hradil
majitel ShopUp.cz

Špičková komunikace (ŠK) dokonale vystihuje to, co Šárka Králíčková (ŠK) umí. Zcela trefné body, v čem jsem dobrá a co mě vyčerpává, ve mě po první konzultaci a výsledcích zažehly tak nutkavou potřebu jít více do hloubky, až umím zcela autenticky prezentovat svou firmu i mou maličkostVím a již si zcela uvědomuji, jak působím na okolí, má komunikace k týmu je mnohem srozumitelnější, dokážu být na všechny strany efektivnější. Jako osoby jsme jedineční a neopakovatelní a přesně to dokáže celek ŠK předat a osvojit si v každodenních činnostech.

Michaela Mikolášková Votýpková
Marketing Manager ve firmě DETECHA

Velice děkuji za Vaši službu. Byla pro mě velmi užitečná a přínosná. Pomohla mi uvědomit si a pojmenovat pocity, které mi „vířily hlavou“ ve spojitosti s myšlenkami na pracovní změnu a s tím souvisejícími pochybnostmi. Po rozhovoru s Vámi se dokážu sama na sebe podívat jasnějším i sebevědomějším pohledem. Podařilo se mi oprostit se od depresivního pohledu na možnosti, které jsou přede mnou. Závěrem musím taktéž zmínit Váš příjemný hlas, který přispěl k pohodě a vytvoření příjemné atmosféry při rozhovoru.

Zuzana Bílá
odborný rada SZIF

Nenechte si ujít novinky