Vzdělávací projekt Mezi školami

autor: | Kvě 8, 2023 | ASPINTOA® metoda, Leadership pro děti, Modernizace školství

Nenajdete na na pódiích. Najdete nás mezi dětmi, mezi učiteli, mezi rodiči, mezi firmami. 20 let vzděláváme 140 – 350 dětí, studentů a dospělých ročně, pořádáme tábory a víkendový projekt Sweet and Chilli, tvoříme bezučebnicové udržitelné vzdělávání. Propojujeme komunikaci ( v angličtině, v češtině), osobnostní rozvoj a leadership dovednosti. Na srdci nám leží transformace vzdělávání od začátečníků po profesionály. To nás dovedlo k vytvoření bezučebnicového systému, díky kterému se můžeme rychle posouvat dopředu a reagovat na současné změny a formovat globální myšlení.

Pod hlavičkou firmy a vydavatelství Aspintoa jsme vytvořili vzdělávací projekt Mezi školami, aby se děti a učitelé používající ASPINTOA® metodu ve svých školách, měli možnost navzájem potkat a vyzkoušet si spolu komunikovat, nebát se spolu mluvit v češtině nebo v angličtině a hlavně si užívat radost ze vzdělávání v neformálním prostředí. A tak o nás vyšel článek ve zpravodaji, který s vámi sdílíme, a za který moc děkujeme. Spojili jsme ZŠ a MŠ Lípa nad Orlicí a ZŠ a MŠ Albrechtice nad Orlicí a užili si den plný zábavy. Které školy budou další?

Co o nás napsali?

První ročník vzdělávacího programu pro děti Mezi školami 

       Jednoho březnového rána jsme se my, děti z albrechtické školy, vypravily na velkorysé pozvání vydavatelství ASPINTOA a jeho ředitelky a lektorky v jedné osobě, DiS. Šárky Králíčkové, do Orlických hor do penzionu Anička, kde na nás čekalo milé překvapení.   

       Vše začalo vřelým přivítáním a setkáním s kamarády z lipské malotřídky. Rychle jsme se  seznámily a v některých případech jsme po dlouhé době potkaly své dávné kamarády. Nadšení nebralo konce. V jídelně se prohýbaly stoly pod voňavými palačinkami, jablečnými štrůdly, voňavými vánočkami, toustovými chleby a čerstvými houskami. Nechyběly bohatě obložené mísy, čerstvé ovoce, šťavnatá zelenina a nekonečný výběr nápojů od kakaa po džusy. S očima navrch hlavy jsme přijaly pozvání na královskou hostinu a náramně si ji vychutnaly! 

       To jsme však ještě netušily, co bude následovat. Když jsme se posilnily, rozběhly jsme se do třech týmů a od té chvíle byste zaslechly snad jen angličtinu. Proč? Protože Aspintoa je vydavatelství , které tvoří nové vzdělávání anglického nebo českého nebo jakéhokoli jazyka, dokonce  matematiky i jiných předmětů. Tato metoda je postavena na 4 pilířích sebevědomé komunikace a na dovednostech pro 21. století. Jsou to:  

  1. Spolupráce 
  2. Komunikace 
  3. Zvídavost 
  4. Kreativita 

        Tato metoda nás vtáhla nenásilně do hry. Oboustranně jsme komunikovaly mezi sebou, většinou v angličtině. Zjistily jsme, jaké to je domluvit se jenom  anglicky.  Pomáhaly jsme jeden druhému a učily se navzájem. Poznaly, kolik toho už umíme a co se můžeme ještě naučit, když budeme chtít. A hlavně – že na to nejsme samy. Důmyslný systém obsahuje vše, co potřebujeme ovládat, když chceme zmáknout jakýkoli jazyk. Nejdřív jsou to slovíčka, pak otevřené otázky a odpovědi, následně gramatika a nakonec tvorba vlastních příběhů v cizím jazyce.  Jasně jsme viděly na systémové mapě svůj cíl, cestu k němu a místo, kde se právě ve své znalosti jazyka nacházíme. To nám pomáhalo učit se a  překonávat překážky. 

         Že neuhádnete, co se nám úplně nejvíc líbilo? Možná nám nebudete věřit, ale bylo to právě samotné učení. Proč? Protože učení nerovná se mučení, nýbrž veeeelká ZÁBAVA, kterou jsme zažily!!!  Učitel národů Jan Amos Komenský by z nás měl radost. Největší legraci jsme měly na Aničce asi v tělocvičně s Honzou a Benem.  Že nevěříte?  Kdo nevěří, musí zažít na vlastní kůži. Právě oni dva pro nás vymysleli tolik vtipných pohybových her, že se nám od nich vůbec nechtělo. Třeba anglický Čáp ztratil čepičku, Magnety, Mrazíci nebo Molekuly atd. Bylo jich tolik, že je ani všechny nevyjmenujeme. Lektorka Klárka s námi zase tvořila příběhy podle obrázků. Bavilo nás nejen příběhy vytvářet, ale taky poslouchat, co legračního naši kamarádi vymysleli. Hodně jsme mluvily, hodně poslouchaly a nejvíc ze všeho se smály.  S Šárkou jsme vyzkoušely, kolik her se dá hrát se slovíčky, a přitom se jich spoustu naučit. Šárka měla v rukávu vždycky  nějaký bezvadný nápad. Její slovíčkový westernový souboj  nebo pexeso byly nej. Jen počasí se ne a ne umoudřit.  

        Čas letěl jak splašená kobyla.  Když se přiblížil  odjezd, ani se nám nechtělo zpátky domů. Loučily jsme se s celým týmem Aspintoa. Vděčně jsme mávaly na rozloučenou a přály si, aby se druhý ročník mohl zopakovat co nejdřív.  Veselí, namlsaní a rozmluvení jsme nasedly do autobusu a anglicky volaly Bye! See you later!  Angličtina je velká psina! Thank you!  

       Jsme vděční za perfektní dopoledne a velmi si přejeme, aby bylo nějaké “přístě”.  

       Žáci 2. – 5. ročníku ZŠ Albrechtice nad Orlicí s paní učitelkou Petrou Ptáčkovou” 

Moc děkujeme penzionu Anička v Deštném v Orlických horách za super zázemí. Oběma školám, dětem i učitelům, přejeme, ať mají dál odvahu vést sebe, i druhé. Vaše komunikace mezi dětmi, vztahy mezi učiteli a kreativita vás posunou k sebevědomí, sebedůvěře a samostatnosti v myšlení. A to je pro budoucnost zásadní. Každý z vás je jedinečný.

Staňte se SPINTO® Leaderem!

Zaujal vás náš projekt a chtěli byste být jeho součástí? Rádi v našem týmu uvítáme další SPINTO® Leadery, kteří se mohou stát členy interního týmu, externě vzdělávat skupiny studentů, nebo vést své vlastní SPINTO® kluby. Ozvěte se nám, rádi vám představíme možnosti spolupráce. 

Nenechte si ujít novinky