ASPINTOA® systematické vzdělávání a hry bez učebnic

autor: | Bře 30, 2023 | Moderní materiály, Aktivní komunikace

Jak by asi vypadalo vzdělávání, které by si tvořily školy a firmy samy?

Položíte otázku a jdete do akce.

Vidíte třídu a v ní jednoho učitele ( možná jednoho asistenta) a dalších 15 – 20 – 30 dětí nebo studentů. Na lavicích učebnice pro jednotlivce, které se kupují každý rok znovu a znovu. Pak tu máme pracovní sešity. Další sešity jsou na domácí úkoly (za 20 let jsem nedala jediný). Někdo přidá ještě iPady pro jednotlivce, interaktivní tabule, na kterou se dívá celá třída.

To všechno už známe. Jak by ale mohly vypadat moderní materiály, díky kterým se na sebe lidé dívají z očí do očí, mohou aktivně myslet, mluvit, měnit své názory a naučí se u nich vést ostatní? A co víc? Mohu je používat znovu a znovu, a přesto v nich vždycky něco nového najdu? Nemusím už kupovat pozměněné edice? Studenti je sdílí společně a nepotřebují je vlastnit?

Když vytvořím a natisknu učebnice, budou se studenti koukat do stolu. Je to jasný, jsou určeny pro jednotlivce. Když udělám digitální verzi, budou se na interaktivní tabuli dívat opět všichni najednou nebo do svých iPadů.

Když ale vytvořím speciálně sestavené a poskládané oboustranné karty, které fungují po staletí, otočím lidi k sobě, budou moci nahlas komunikovat, spolupracovat, naučí se učit se, budou zvídaví a kreativní a budou s nimi moci hrát hry. Karty spojují lidi. A přitom se dají použít i jednotlivci, když chci.

Jak je ale budou moci použít děti samy, když je na ně učitel také sám? Jak mu mohu pomoci uspět? Jak do třídy dosadím více učitelů, když na ně stát nemá peníze?

Vytvořím je.

Děti tak získají důvěru samy v sebe, naučí se samostatně myslet – mluvit – měnit a vést. Budou komunikovat, spolupracovat, procvičovat v praxi a kreativně myslet.

Vytvořím nové systematické, paměťově-vizuální materiály, které mění svět vzdělávání. Leadership do škol už tu měl dávno být. Začít ale musím u sebe, pak teprve mohu vést druhé. První vize vznikla v roce 2018 a nezastavili jsme se. V roce 2020 vznikly první unikátní karty, poté byly dány do systému, aby fungovaly od začátečníků po profesionály.

V roce 2022 už je používají jednotlivci, kteří se vzdělávají a školy, kde největší úspěch je u malotřídek, kde mají pomíchané ročníky a jejich práce je ještě o to složitější. V roce 2023 se přidávají první firmy, chtějí zabavit své hosty a stejně jako my, zlepšit komunikaci mezi lidmi.

A najednou začínáme tvořit vlastní vzdělávání pro školy, i firmy, protože potřebují témata a způsob vzdělávání, který baví. Proč? Protože to funguje, pro děti i dospělé. Najednou spojujete generace.

Máte vyhodit všechny učebnice? Nemusíte. Můžete zkombinovat, co vám funguje. Nemusíme jet v systému BUĎ A NEBO. Můžeme přece spojovat, kombinovat a tvořit společně.

Jak se vám líbí mít vlastní hry a vlastní vzdělávání? A to je ještě nedržíte v rukou! Jsou hlaďoučké, heboučké, vyrobené v České republice, ručně řezané, v profi tvrdé kvalitě nebo ekologické měkké papírové.

Podívejte se do katalogu a třeba budete mít chuť i vy, vyzkoušet systematické vzdělávání bez učebnic nebo si nechat vytvořit vlastní hry pro vaše firmy, penziony, zaměstnance, či kavárny.

Staňte se SPINTO® Leaderem!

Zaujal vás náš projekt a chtěli byste být jeho součástí? Rádi v našem týmu uvítáme další SPINTO® Leadery, kteří se mohou stát členy interního týmu, externě vzdělávat skupiny studentů, nebo vést své vlastní SPINTO® kluby. Ozvěte se nám, rádi vám představíme možnosti spolupráce. 

Nenechte si ujít novinky