Třetí česká škola používá systém ASPINTOA®

autor: | Pro 31, 2021 | Jak se rozmluvit, Leadership pro děti, Aktivní komunikace, Modernizace školství

TŘETÍ ČESKÁ inovativní základní škola Lípa nad Orlicí bude používat pro děti aktivní trénink angličtiny a myšlení od Aspintoa .

Proměna vzdělávání závisí na aktivních dětech a aktivních ředitelích, učitelích i rodičích.

ZŠ Lípa nad Orlicí

Ale jde to těžko, když máte v rukou učebnice, knížky, pracovní sešity, interaktivní tabule, nástěnky, online programy. Vše stále zůstává na interakci mezi dětmi a jedním učitelem.

Proto jsme vytvořili ne učebnice, ale vzdělávací boxy s kartami, díky kterým všechny děti mluví aktivně s ostatními.

Paní ředitelka a paní učitelka ZŠ Lípa nad Orlicí jsou opravdu skvělé. Fakturačně jsou sice třetí základní školou, ale u mě vždy zůstanou na prvním místě v srdci, protože nám jako první daly šanci. Byly otevřené, vše si chtěly vyzkoušet, daly nám skvělý feedback a co by chtěly doplnit.

Metodická sada pro 1.rok aktivní komunikace v angličtině

Jako malotřídka, které záleží na rodinném prostředí a spolupráci, hned věděly, že by potřebovaly ke kartám ještě slovníky pro děti. Když mají děti samostatnou práci a pracují s kartami, může se stát, že nebudou vědět nějaké slovo. Když jim doděláme slovní zásobu, mohou se děti podívat a naučí se samy vyhledávat. My jsme naslouchaly a online slovníky jsme vytvořili. Škola si jich může natisknout kolik potřebuje.

Metodická sada pro 2.rok aktivní komunikace v angličtině

Dále byly nadšené, že otázky jsou otevřené, zábavné a čím je vyšší úroveň, tím víc jsou otázky o dětech samotných. Mohou s nimi hrát nespočet her, které i my budeme přidávat do videotéky a mohly jsme inspirovat dalšími nápady.

Metodická sada pro 3.rok aktivní komunikace v angličtině

Zároveň mohou děti seznamovat s reálnou angličtinou, kterou kolem sebe slyší, ne jen s tou, kterou najdou v učebnicích. Sneakers and trainers, travelling a traveling, have got a have.

Také jsme škole nabídli workshop s angličtinou pro děti, 1x měsíčně online/offline meeting pro učitele, abychom zůstali v kontaktu a pomoci si v podpoře.

Metodická sada pro 4.rok aktivní komunikace v angličtině

Základní škola bude používat ucelenou metodiku pro jednotlivé ročníky od 1. do 4.třídy.(12 boxů)

Cíl máme společný: AKTIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, které je postaveno na otázkách a hodnotě každého člověka a na své úrovni a přesně tak, jak potřebuje.

Staňte se SPINTO® Leaderem!

Zaujal vás náš projekt a chtěli byste být jeho součástí? Rádi v našem týmu uvítáme další SPINTO® Leadery, kteří se mohou stát členy interního týmu, externě vzdělávat skupiny studentů, nebo vést své vlastní SPINTO® kluby. Ozvěte se nám, rádi vám představíme možnosti spolupráce. 

Nenechte si ujít novinky