Jaká je bolest školského systému?

autor: | Pro 31, 2021 | Aktivní komunikace, Leadership pro děti, Modernizace školství

Jaká je aktivní komunikace (nejen v angličtině) vašich dětí? Mluví nebo mlčí?

Jsou odvážné a rády si povídají a zkouší nové věci, nebo se bojí mluvit a stydí se říci něco nahlas? Máte přehled o tom, co vaše dítě opravdu aktivně používá nebo spoléháte jen na školu a stačí vám věta: ” Vždyť má jedničku z angličtiny.”

Umí děti pokládat otázky?

Aktivní komunikace je víc než pasivní tajnosti naučené k testům ve škole. Děti vám řeknou, kolik času na ně zbyde, aby aktivně mluvily při hodinách v angličtině. A slovem “mluvily” nemyslím četly a opakovaly, ale opravdu mluvily a přemýšlely v angličtině.

Tohle považujeme za základní bolest školského systému, kde aktivní komunikace ( nejen) v angličtině je pomálu. Ono přebíhat mezi třídami, kde jsou děti na různých úrovních, není jednoduché. Stále je spousta škol, kde mají angličtinu v počtu 20 a více dětí najednou. To už se dnes skoro nevidí v žádné jazykové škole.

Jak tedy aktivně nechat myslet a mluvit VŠECHNY děti najednou? Jak si být jako učitel jistý, že to hlavní z tohoto ročníku děti aktivně používají? Proto jsme vytvořili systém 9 úrovní Speak Up Boxů k rozmluvení celé třídy, 9 úrovní Grammax ke gramatice na max a 9 úrovní Wordesa k aktivní slovní zásobě, kde veškerá komunikace probíhá MEZI dětmi navzájem.

Děti vedou děti. Děti mají čas myslet a mluvit. Děti se za jeden rok posunou o jednu úroveň. Mají motivační systém a přesně vědí, kam jdou, co zvládají a já na tom opravdu jsou.

Komunikace. Leadership. Spolupráce.

Tak se modernizuje školství. Hned. Bez dlouhých diskuzí, TV show a milionů papírů, koncepcí a házení zodpovědnosti jeden na druhého. HNED. A dokáže to každá škola, dokáže to každá třída.

Bude to bolet? Možná. Možná někde zjistíte, že děti u vás ve třídě jsou místo páté úrovně na druhé. Jak je to možné? Jednoduše. Známky a testy neznamenají posun. Ten značí až aktivní dovednost. A ta je třeba trénovat.

Sedli jsme si a trénink pro celé třídy, skupiny nebo jednotlivce jsme vytvořili. Ve dnech i po nocích. S týmem, ve kterém jsou pedagogové budoucnosti. S našimi 20 lety každodenních zkušeností v terénu MEZI školami, ve kterých jsme v odpoledních klubech pomáhali dětem uspět v angličtině, ale i v poznání sama sebe.

Vždycky to byla angličtina s osobním rozvojem. Hodnota a potenciál dítěte, že každý to dokáže. Na své úrovni a přesně tak, jak teď potřebuje. Ale vždycky se posunuje. “Dokážu to”, “I can do it.”, bylo naše motto.

Systém pro základní školy je vytvořen.https://aspintoa.com/workshopy-pro-skoly/ 27 boxů v metodických sadách pro jednotlivé ročníky. Jasný směr a jasný posun. Vyplňujeme tak díry MEZI ročníky a MEZI učebnicemi.

Zároveň se děti učí poznávat své kamarády, dozvídat se spoustu věcí. Děti chtějí myslet a mluvit, nechtějí nudu a testy. Nejsou určeny pro jednotlivé děti, ale pro učitele. Proto s nimi ušetříte, nekupujete je každý rok znova, nečekáte na nové edice, nekupujete je pro 300 dětí ve středně velké škole.

Kupujete je pro 9 ročníků, nebo pro 3-6 učitelů angličtiny, nebo jako jeden systém pro jednu školu. Systém a metodu, která se dá implementovat do vašeho systému.

Ale díky kterému rozmluvíte CELOU NAJEDNOU CELOU ŠKOLU.

A jak se tedy můžete zapojit doma? Jak s dětmi můžete komunikovat v angličtině, ukázat jim, tě to není jen předmět ve škole? Dozvědět se, jak přemýšlí a moci s nimi sdílet váš pohled a vaše pocity?

Komunikace pro dvojice od úrovně A0 po C2.

Family English vznikla právě pro vaše rodiny. Nepotřebujete mít doma celé metodiky jako školy, stačí vám mix úrovní. Objednat si je můžete zde:https://aspintoa.com/vyrobek-kategorie/produkty-2/Tak a teď už utíkejte do práce a nezapomeňte aktivně komunikovat.

Protože komunikace je klíčem k úspěchu jak v práci, tak ve škole, tak v rodině.

Staňte se SPINTO® Leaderem!

Zaujal vás náš projekt a chtěli byste být jeho součástí? Rádi v našem týmu uvítáme další SPINTO® Leadery, kteří se mohou stát členy interního týmu, externě vzdělávat skupiny studentů, nebo vést své vlastní SPINTO® kluby. Ozvěte se nám, rádi vám představíme možnosti spolupráce. 

Nenechte si ujít novinky