Jak rozvíjet lidi v lídry

autor: | Pro 31, 2021 | Leadership, Modernizace školství

Nová doba potřebuje nové vzdělávání, kde lidi na lídry se mění.

Potřebujeme celoživotní systém vzdělávání od malých superhrdinů po dospělé lídry začíná námi samotnými. A proto jsme ho vytvořili. Nemusíme čekat na vládu, až cokoliv změní, my sami jsme tou změnou, už není potřeba stále čekat na ostatní.

Rozvíjejte lidi v lídry.
  • Můžeme měnit školy na kluby, protože přesně to kdysi školy byly, jen jsme na to zapomněli.
  • Můžeme mít učitele lídry, kteří pracují na svém osobnostním rozvoji a rozvíjí děti v lídry.
  • Můžeme přestat drtit informace a přetočit je do otázek, aby vznikala komunikace.
  • Můžeme nechat děti přemýšlet, aby uměly říci nahlas svůj názor.
  • Můžeme se vzdělávat od lidí z celého světa díky digitální technologii.
  • Můžeme vytvořit motivační systém dle různých úrovní, aby si lidé sami rozhodovali, kde chtějí být a kam míří. Aby se nebáli jít o dva kroky zpět, upevnit základy a pak zase o tři kroky dopředu.
  • Můžeme vytvořit nové vzdělávání, které nabíjí energií, ne vysává. Které se neustále mění, ne stagnuje.

Učitelé budoucnosti by měli patřit mezi ty nejinovativnější lídry.

Tak proč ten strach udělat něco jinak? Co vás svazuje? Čeho se bojíte? Proč nejste vidět a slyšet, co úžasného s dětmi děláte? Mějte odvahu vést tu změnu.

Děti se nudí, vy se nudíte. Proč? Protože musíte? Co vás nabíjí a co vás vysává? Ukažte světu, co ve vás je a co vám funguje. Jak pracujete s dětmi a jak aktivujete jejich myšlení? Já věřím! že to ve vás je. Já vím, že je to i ve mě. V každém z nás. Ať jsme rodič, podnikatel, učitel, dítě, ředitel, firma, manažer, kadeřnice, učitel, filantrop, prodavač nebo jakýkoliv další “titul” si dáme, všichni máme svoji hodnotu a jedinečnou osobnost, kterou v sobě nosíme. Je čas nechat ji zazářit.

A proto jsem šla do akce a po 20 letech v době nejisté, založila jsem firmu ASPINTOA, která je na změnu leadership vzdělávání připravena. Vzdělávání, ve kterém může uspět každý kluk a každá holka, každý manažer i každá manažerka, každý učitel i každá učitelka.

Leadership vzdělávání je o našem myšlení. Informace převezmou roboti. Lidstvo převezme myšlení.

A čím začneme? Otázkami, které jsou konečně o vás, ne o memorování.

Sami to ale nezvládneme, čekáme na vás, na školy, rodiče, děti, profesionály, filantropy, prodavače, kadeřnice, podnikatele i manažery, aby měli odvahu vést, aby měli odvahu sami sebe měnit.

My jsme začali s leadership vzděláváním v angličtině, ale tam rozhodně nekončíme. My jsme začali u myšlení a otázek ve formátu karet, místo učebnic. Proč? Protože díky tomu děti a dospělí nekoukají dolů, ale komunikují mezi sebou, naslouchají a díky tomu transformují svoje myšlení.

Komunikace. Leadership. Spolupráce.To jsou 3 věci, které vzdělávácí systém potřebuje.Ozvěte se nám, pokud to s vámi rezonuje.

Modernizace vzdělávání začíná námi.

Staňte se SPINTO® Leaderem!

Zaujal vás náš projekt a chtěli byste být jeho součástí? Rádi v našem týmu uvítáme další SPINTO® Leadery, kteří se mohou stát členy interního týmu, externě vzdělávat skupiny studentů, nebo vést své vlastní SPINTO® kluby. Ozvěte se nám, rádi vám představíme možnosti spolupráce. 

Nenechte si ujít novinky