Jak efektivně trénovat leadership dovednosti, i když ještě nejste leader

autor: | Čvn 26, 2021 | Leadership

V dnešní době můžete mít učitelů, koučů a mentorů, kolik chcete.

Pokud tedy umíte anglicky, můžete se vzdělávat od leaderů z celého světa. Díky internetu a youtube máme know-how lidí a osobní zkušenosti na dosah ruky. Jak se v nich ale vyznat? Jak jen nekonzumovat obsah a nekupovat kurzy, které doma ani neotevřete? Jak se opravdu vzdělávat a pracovat na sobě? To je dovednost budoucnosti a leadeři už to vědí.

Nic nenahradí vlastní zkušenost.

A nic se vám nevymstí tolik, jako kopírování něčích byznys modelů, kurzů, nápadů. Vždycky budete o krok pozadu. A nikdy vám to dlouho nevydrží. Proč? Protože to zkrátka nejste vy. Nežijete to. Přežíváte. Baštíte se na úspěchu někoho a doufáze, že vám to konečně přinese vysněné peníze, vysněnou slávu, vysněné uznání. A víte, co? Nakonec v tom zůstanete sami.

Nezaujmete, nepřitáhnete ty správné lidi. Uvnitř sebe cítíte ten zvláštní pocit, něco vás tam svrbí. Ženete se za dalším a dalším kopírováním. Nic jiného vám totiž nezbývá. Chyběla tam totiž vaše duše, která se nenápadně plíží a vy ji občas zaslechnete ve své hlavě. Převalí se rok, dva nebo dvacet a vy stojíte a přemýšlíte, kde se stala chyba. Buď máte velký byznys, dokázal/a jste to, ale uvnitř cítíte prázdno. A nebo se po dvaceti letech díváte zpět a nevidíte nic, jen strhané tělo a v hlavě otázka, proč to zase nevyšlo.

Jak to ale souvisí s tím, jak efektivně trénovat leadership dovednosti, i když ještě nejste leader?

Hodně. Protože mladým lidem se tohle stává. Vidí úspěch někoho a chtějí se inspirovat. A to je v pořádku, děláme to všichni. Inspirace posouvá naše hranice mysli. Jen pak musí přijít na řadu naše osobnost. My. V co věříme a kým se chceme stát. A to pořádně prozkoumat. Dávat si otázky, jak bychom to chtěli my? Ne jak to dělají ostatní a pak slepě jít a udělat to taky. Známý leader Simon Sinek a jeho Začněte s proč je inspirací pro mladší i starší generaci.

Pokud znáte svoje proč, znáte i svoji budoucnost.

Ve SPINTO® klubech zkoumáme vaše jak a co. Protože když se chcete leaderem stát, otázka JAK se naučím to a to, tím to začíná. A pro mnohé to právě otevře cestu najít svoje proč, pokud ho ještě neznáte. Učit se JAK od lidí z celého světa, učit se nové dovednosti, trénovat a komunikovat u to v angličtině a nechat se inspirovat kolegy v mini skupině, je cesta, kde mohou vzniknout přátelství i nové byznysy do budoucna. Ať jste teenager, podnikatel, učitel nebo rodič, všichni toužíme po komunitě, která nás posouvá a nutí myslet. Tvoříme vzdělávání společně s vámi, propojíme je s videi, a potom jdeme do hloubky.

Je to vzdělávání o vás.

Každý z nás může být leader, protože jedinou prací leadera je tvořit leadery kolem sebe a vytvářet prostředí, kde se lidem dobře vede. A pokud se chci učit myšlení a zkušenosti např. od Baracka Obamy, Brendona Burcharda, Sunny Lenarduzzi, nebo pokud se chci dozvědět více o hydroponii, budoucnosti vzdělávání, Marsu, spojím dohromady vše, co znám a půjdu se vzdělávat do hloubky. Ne o informacích z videa, ale právě o sobě a co to pro mě znamená. A přesně tohle umí SPINTO® metoda. O ní zase někdy příště.

Být leaderem vlastního života může být každý. A co vy? Jste připraveni vzdělávat se od lidí z celého světa a otočit informace do vašeho života?

Staňte se SPINTO® Leaderem!

Zaujal vás náš projekt a chtěli byste být jeho součástí? Rádi v našem týmu uvítáme další SPINTO® Leadery, kteří se mohou stát členy interního týmu, externě vzdělávat skupiny studentů, nebo vést své vlastní SPINTO® kluby. Ozvěte se nám, rádi vám představíme možnosti spolupráce. 

Nenechte si ujít novinky